Matek felvételibe volt ez a kérdés. Hogy kell megoldani?


Egy desszertes dobozban háromfajta csokoládé van:

– barna csomagolású, amiben két darab mogyoró van,

– fehér csomagolású, amiben egy darab mogyoró van,

– drapp csomagolású, amiben nincs mogyoró.

A dobozban lévő 33 darab csokoládéban összesen 32 mogyoró van. A barna és a fehér csokoládék

számának összege kétszerese a drapp csokoládék számának.

a) Hány darab drapp csomagolású csokoládé van? .......................

b) Hány darab barna csokoládé van? .......................

c) Hány darab fehér csokoládé van? .......................


2010. jan. 22. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Van három egyenlet:

x+2y=32

X+y+z=33

2Z=x+y


Innen:

x+y+(x+y)/2=33

1,5x+1,5y=33

x-et kifejezed 32-2y=x majd beírod

1,5(32-2y)+1,5y=33

48-3y+1,5y=33

15=1,5y

y=10 tehát 10 1szemes, 12 2szemes meg 11 semmis van

2010. jan. 22. 16:30
 2/6 anonim ***** válasza:
ne hogy már 8-as felvételibe ilyeneket kérdezzenek.
2010. jan. 22. 16:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Ma a 6.-os volt.
2010. jan. 22. 16:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszolónak: jónak jó csak kicsit bonyolult egy 14 évesnek..

Sokkal egyszerűbben:


Barna = B

Fehér = F

Drapp = D


B+F = 2D

B+F+D=33

B+F helyett 2D-t írunk:

2D+D=33

3D=33

D=11 --> Drap=11


B+F=22

22+B=32

B=10 --> barna=10

F=12 --> fehér=12


Ha valami nem jó szóljatok. ;)

2010. jan. 22. 16:53
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem ez magas pedig 21 vagyok:lOl
2010. jan. 22. 17:26
 6/6 anonim ***** válasza:

belegondolva tényleg durva, nekünk annó spec. matekos felvételibe volt hasonló egyenlet... bár lehet az másodfokú volt

"az első"

2010. jan. 23. 14:15