Ha valaki tudja a választ legyen szíves írja le, kéne matek ötös :)Előre is köszönöm!2014. szept. 30. 17:13
1/4 anonim válasza:
4 kategória van.
SZ-O____a
SZ-NO___b
NSZ-O___c
NSZ-NO__d
SZ = szép, NSZ = nem szép.
a,b,c,d jelölje, hogy melyikből mennyi van.
Írjunk fel egyenleteket:
a+b+c+d=100%
az okos emberek 25%-a szép. Ez azt jelenti, hogy a = 1/4*(a+c) amiből 3a=c.
A szépek fele okos:
a=1/2*(a+b) amiből a=b
d=25%
Az alábbi egyenleteket kaptuk:
a+b+c+d=100%
3a=c
a=b
d=25%.
Ezt könnyű megoldani, az elsőbe behelyettesítünk
a+(a)+(3a)+25% = 100%
5a = 75%
a=15%
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak azt nem értem, hogy "az okos emberek 25%-a szép. Ez azt jelenti, hogy a = 1/4*(a+c) amiből 3a=c."-ben hogyan lesz 3a=c, vagyis hogy lesz 3 darab a?
2014. okt. 2. 17:40
3/4 anonim válasza:
Az okosakból 3 egységnyi csak okos, de nem szép, míg 1 egységnyi szép is.
4/4 A kérdező kommentje:
Ja már értem! Köszönöm! :)
2014. okt. 4. 16:14