Ezt a matekfeladatot kaptuk:az okos emberek 25%-a szép is, és a szépek fele okos is. Az emberek 25 %-a se nem szép, se nem okos. Az emberek hány százaléka szép is és okos is?

Ha valaki tudja a választ legyen szíves írja le, kéne matek ötös :)Előre is köszönöm!
2014. szept. 30. 17:13
 1/4 anonim válasza:

4 kategória van.


SZ-O____a

SZ-NO___b

NSZ-O___c

NSZ-NO__d


SZ = szép, NSZ = nem szép.

a,b,c,d jelölje, hogy melyikből mennyi van.


Írjunk fel egyenleteket:

a+b+c+d=100%


az okos emberek 25%-a szép. Ez azt jelenti, hogy a = 1/4*(a+c) amiből 3a=c.


A szépek fele okos:

a=1/2*(a+b) amiből a=b


d=25%


Az alábbi egyenleteket kaptuk:


a+b+c+d=100%

3a=c

a=b

d=25%.


Ezt könnyű megoldani, az elsőbe behelyettesítünk

a+(a)+(3a)+25% = 100%

5a = 75%

a=15%

2014. okt. 1. 17:59
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak azt nem értem, hogy "az okos emberek 25%-a szép. Ez azt jelenti, hogy a = 1/4*(a+c) amiből 3a=c."-ben hogyan lesz 3a=c, vagyis hogy lesz 3 darab a?
2014. okt. 2. 17:40
 3/4 anonim válasza:
Az okosakból 3 egységnyi csak okos, de nem szép, míg 1 egységnyi szép is.
2014. okt. 3. 12:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja már értem! Köszönöm! :)
2014. okt. 4. 16:14