Ha egy fecske egy hét alatt 3000km-ert tesz meg, akkor mennyi a sebessége?

2014. szept. 30. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:

sebesség = út /idő.


El kell végezni az osztást. Osztás előtt váltsd át arra a mértékegységre, amiben az eredményt meg akarod kapni.

Ha pl km/h-ban, akkor az 1 hetet ki kell számolni hány óra.


Ha m/s -ben, akkor a 3000 km-t át kell váltani méterre és az 1 hetet másodpercre.


Üdv

2014. szept. 30. 15:56
 2/4 anonim ***** válasza:
v=s/t
2014. szept. 30. 15:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben csak átlagsebességről lehet beszélni. Mivel biztosan nem egyenletes sebességgel repül.

Adottak:

Megtett út: s = 3000 km

Idő: t = 1 hét = 7 nap = 168 óra


Ebből az átlagsebessége: v = s/t = 3000 km / 168 óra ≈ 17,85 km/óra

Ez egy kényelmes tempójú kerékpáros sebességének felel meg. Azért ilyen kevés, mert valószínű pihenőt is tartott. Ezért beszélünk átlagsebességről.

2014. szept. 30. 16:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez egy 7-es fizika feladat, nem nehéz egyáltalán, nem kell neki levezetni. A képlet elég, tanulja meg maga behelyettesíteni!
2014. szept. 30. 16:55