2014. szept. 30. 15:52
1/4 anonim válasza:
sebesség = út /idő.
El kell végezni az osztást. Osztás előtt váltsd át arra a mértékegységre, amiben az eredményt meg akarod kapni.
Ha pl km/h-ban, akkor az 1 hetet ki kell számolni hány óra.
Ha m/s -ben, akkor a 3000 km-t át kell váltani méterre és az 1 hetet másodpercre.
Üdv
3/4 anonim válasza:
Ebben az esetben csak átlagsebességről lehet beszélni. Mivel biztosan nem egyenletes sebességgel repül.
Adottak:
Megtett út: s = 3000 km
Idő: t = 1 hét = 7 nap = 168 óra
Ebből az átlagsebessége: v = s/t = 3000 km / 168 óra ≈ 17,85 km/óra
Ez egy kényelmes tempójú kerékpáros sebességének felel meg. Azért ilyen kevés, mert valószínű pihenőt is tartott. Ezért beszélünk átlagsebességről.
4/4 anonim válasza:
Ez egy 7-es fizika feladat, nem nehéz egyáltalán, nem kell neki levezetni. A képlet elég, tanulja meg maga behelyettesíteni!