Ha egy lány 2012 július 8. -án azt mondta, hogy 25 éves, akkor mikor született? 1986 július 9. -1987.

Valaki segítsen nagyon fontos

2014. szept. 29. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
megválaszoltad magadnak nem?akkor mi a kérdés
2014. szept. 29. 13:30
 2/7 A kérdező kommentje:
De nem pontos.Pontosan kel belőni az időt napra pontosan.
2014. szept. 29. 13:55
 3/7 A kérdező kommentje:
Elnézést,most látom,elírtam: kell
2014. szept. 29. 13:56
 4/7 anonim ***** válasza:
ez most komoly? 2012-ből kivonod a 25-öt ...
2014. szept. 29. 14:11
 5/7 anonim ***** válasza:

ennyi adatból ezt lehetetlen megmondani

ha én ma azt mondom neked, hogy 18 éves vagyok, abból te nem fogod tudni kitalálni, hogy mikor van a szülinapom

csak be lehet lőni 2 dátum közé

2014. szept. 29. 14:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha napra pontosan szeretnéd két dátum közti időt meghatározni, a legegyszerűbb az u.n. Julián dátum alkalmazása.


Ha beütöd a 'Julián dátum' keresőszót, sok találatot kapsz, a következő egy ezek közül:

[link]


Két algoritmus a számításhoz


1.) Egy dátum - év, hó, nap - Julián dátumának meghatározása

a=INT((14-nHo)/12)

y=nEv+4800-a

m=nHo+12*a-3

nJD=nNap + INT((153*m+2)/5) + y*365 + INT(y/4)-INT(y/100)+INT(y/400)-32045


2.) A Julián dátumból a dátum -év, hó, nap - számítása

a=nJd+32044

b=INT((4*a+3)/146097)

c=a-INT((b*146097)/4)


d=INT((4*c+3)/1461)

e=c-INT((1461*d)/4)

m=INT((5*e+2)/153)


nNap= e-INT((153*m+2)/5)+1

nHo = m+3-12*INT(m/10)

nEv = b*100+d-4800+INT(m/10)


Az algoritmusokat egy naptárprogramból másoltam, az 'n' betű az év, hó, nap és JD előtt csak azt jelzi, hogy numerikus értéket kell behelyettesíteni. Az INT() az osztás egész részét jelenti.


Ha keresgélsz, több ilyen célú algoritmust is találsz a neten.


DeeDee

**********

2014. szept. 29. 16:11
 7/7 A kérdező kommentje:
Így gondoltam,pl:1986 július 9.-1987vjanuár 22 közözz
2014. szept. 29. 18:40