X.Lolii kérdése:

Segítene valaki a kémiában? Mi az összegképlete annak az alkánnak, amelyiknek 300°C-on légköri nyomáson (0,1MPa) 3 dm3-ét elégetve 12 dm3, a kiindulásival megegyező állapotú CO2 keletkezik?

a fent leírt lenne a feladat. igazából azt sem tudom, hogyan foghatnék hozzá. elmagyarázná valaki? k öszönöm

2014. szept. 28. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Itt csak a keletkező CO2 aránya a fontos a kiindulási alkánhoz képest. Avogadro törvénye miatt, nézhetjük úgy is:

n(CO2)/n(alkán)=12/3=4==>C4H10. (bután)

2014. szept. 28. 19:06
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :D
2014. szept. 28. 19:23