a fent leírt lenne a feladat. igazából azt sem tudom, hogyan foghatnék hozzá. elmagyarázná valaki? k öszönöm2014. szept. 28. 18:49
1/2 anonim válasza:
Itt csak a keletkező CO2 aránya a fontos a kiindulási alkánhoz képest. Avogadro törvénye miatt, nézhetjük úgy is:
n(CO2)/n(alkán)=12/3=4==>C4H10. (bután)
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :D
2014. szept. 28. 19:23