Van egy háromszög, aminek csúcspont koordinátái A(0,0) B(-2,4) C(4,5).
AB oldal egyenes felírása az egyik feladat.
Vettem egy irányvektort s abból ezt kaptam:
-2x-4y=-12
Megoldás szerint y=-2x .
Mit értettem félre?
2014. szept. 22. 19:35
1/3 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm szépen a segítséget!
2014. szept. 22. 20:17
2/3 bongolo válasza:
Az irányvektor (-2, 4)
Egyenes egyenletét legegyszerűbb talán a normálvektor segítségével felírni
A normálvektor: (4, 2) (felcseréljük a számokat és az egyiket megnegáljuk)
Az egyenes egyenlete, mondjuk úgy, hogy az A(0,0) ponton megy át az egyenes:
4x + 2y = 4·0 + 2·0
Persze ugyanez jön ki akkor is, ha a B(-2,4) ponton átmenő egyenest írjuk fel:
4x + 2y = 4·(-2) + 2·(4), ami 0
Átrendezve y = -2x
3/3 A kérdező kommentje:
Most nézem utólag, hogy irányvektorral is ugyanezt kaptam volna. Valamit félrenéztem.
Köszi a segítséget!
2014. szept. 23. 12:47