Hogyan kellene az egyenletet felírni?


Van egy háromszög, aminek csúcspont koordinátái A(0,0) B(-2,4) C(4,5).

AB oldal egyenes felírása az egyik feladat.

Vettem egy irányvektort s abból ezt kaptam:

-2x-4y=-12


Megoldás szerint y=-2x .


Mit értettem félre?



2014. szept. 22. 19:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm szépen a segítséget!
2014. szept. 22. 20:17
 2/3 bongolo ***** válasza:

Az irányvektor (-2, 4)

Egyenes egyenletét legegyszerűbb talán a normálvektor segítségével felírni

A normálvektor: (4, 2) (felcseréljük a számokat és az egyiket megnegáljuk)

Az egyenes egyenlete, mondjuk úgy, hogy az A(0,0) ponton megy át az egyenes:

4x + 2y = 4·0 + 2·0

Persze ugyanez jön ki akkor is, ha a B(-2,4) ponton átmenő egyenest írjuk fel:

4x + 2y = 4·(-2) + 2·(4), ami 0


Átrendezve y = -2x

2014. szept. 23. 00:34
 3/3 A kérdező kommentje:

Most nézem utólag, hogy irányvektorral is ugyanezt kaptam volna. Valamit félrenéztem.

Köszi a segítséget!

2014. szept. 23. 12:47