Egyetemi vektorszámítás? HELP!!


Mutassuk meg, hogy ha az egy pontból kiinduló a, b, c vektorok végpontjai

egy egyenesbe esnek, és a, b nem egyállásúak, akkor c előáll, mint c =

αa + βb, ahol α + β = 1.



2014. szept. 21. 23:22
 1/1 anonim ***** válasza:

A feltételekből következik, hogy

c-b=k*(b-a) (ahol k tetszőleges valós szám) =>

c=(k+1)*b-k*a. Legyen alfa=k+1, béta=-k. =>

c=alfa*a+béta*b, ahol alfa+béta=1.

2014. szept. 23. 16:44