Mutassuk meg, hogy ha az egy pontból kiinduló a, b, c vektorok végpontjai
egy egyenesbe esnek, és a, b nem egyállásúak, akkor c előáll, mint c =
αa + βb, ahol α + β = 1.
2014. szept. 21. 23:22
1/1 anonim válasza:
A feltételekből következik, hogy
c-b=k*(b-a) (ahol k tetszőleges valós szám) =>
c=(k+1)*b-k*a. Legyen alfa=k+1, béta=-k. =>
c=alfa*a+béta*b, ahol alfa+béta=1.