Tudna segíteni valaki ebben a matek feladatban?


egy osztály 40tanulójának 30%-a kék szemű és 2/5öd része szőke.Tudjuk,hogy a kék szemű tanulók 3/4-e szőke.


a) Hány kék szemű tanulója van az osztálynak?

b) Mennyi a szőkék száma?

c) Hány szőke és kék szemű jár az osztályba?

d) Hány olyan tanulója van az osztálynak, aki se nem szőke, se nem kék szemű?


2010. jan. 20. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

a, 40*30=12

b, 12*3/4= 9

c, 9+12=21

d, 40-21= 19

2010. jan. 20. 16:24
 2/8 anonim ***** válasza:
Az első kettőt azért tudnod kéne...
2010. jan. 20. 16:24
 3/8 anonim ***** válasza:

a) 12 kék szemű

b) 16 szőke

c) 9 szőke-kék

d) 12 egyik sem

2010. jan. 20. 16:27
 4/8 anonim ***** válasza:
nem, az elso teved szerintem. a 87%-osnak van igaza.
2010. jan. 20. 16:42
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2010. jan. 20. 16:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Van 40 tanuló.

a) 30%-a kék: 40*0,3=12

b) 2/5öd része szőke (a 40-nek, nem a kékszeműeknek): 2/5 = 40%, azaz 40*0,4=16

c) Hány szőke és kék jár az osztályba? 3/4=75%, azaz 12*0,75=9

d) 40-12-16=12.

2010. jan. 20. 17:05
 7/8 anonim válasza:
ez nagyon könnyű hány éves vagy h ezt nem tudod 6 évesek sz.tem ezt már meg tudják oldani vagyis hát az én kicsijeim bizti
2010. aug. 19. 13:45
 8/8 A kérdező kommentje:
jóvan. és ki kérdezte?:D
2010. aug. 24. 00:38