Azonos hatványalapú hatványok osztásának folyamatát, és szabályát leírná valaki?

2014. szept. 21. 21:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Azonos alapú hatványokat úgy osztunk, hogy kivonjuk a kitevőket egymásból.


Pl.

6^8 : 6^3 = 6^5


6^1 / 6^ 10 = 6^(-9)


voalá


Szorzásnál meg összeadjuk a kitevőket. Érdemes párban megtanulni a két műveletet.

2014. szept. 22. 12:10