2014. szept. 21. 21:17
1/1 anonim válasza:
Azonos alapú hatványokat úgy osztunk, hogy kivonjuk a kitevőket egymásból.
Pl.
6^8 : 6^3 = 6^5
6^1 / 6^ 10 = 6^(-9)
voalá
Szorzásnál meg összeadjuk a kitevőket. Érdemes párban megtanulni a két műveletet.