Mennyi epret adott el Juli néni 7 és 9 óra között ?
A piacra vitt eper hány százalékát adta el 7 és 9 óra között ?
Mennyi epret adott el 9 és 11 óra között ?
Mennyi epret adott el 11 óra és 13 óra között ?
Melyik időszakban adta el a legtöbb epret ?
Lecci segitsetek!!!!!!!
2014. szept. 19. 17:56
1/6 anonim válasza:
A három nyolcad rész az 3*12,5 % = 37,5 % Reggel 7 - 9 ig
35 % 9 -11 -ig
ez 72,5 %, a maradék 27,5 %, ezt adta el 11 - 13 -ig.
ha 9 - 11-ig 35 % -ot adott el, akkor az 20*0,35 = 7 kg
11 -13 -ig 27,5 %, az 20*0,275 = 5,5 kg
a legtöbbet (37.5 %) reggel 7-9 ig adta el
2/6 anonim válasza:
Ahh pont ez volt nekünk matekon :O
4/6 anonim válasza:
utolsó: Szerintem is 4-be százalékot számolnak ;)