Wrong_girl kérdése:

Juli néni 20kg epret vitt a piacra. Reggel 7 és 9 òra között eladta az eper három-nyolcad részét.9 és 11 óra között eladta a piacra vitt eper 35%-át . A többi epret 11 és 13 óra között értékesítette?


Mennyi epret adott el Juli néni 7 és 9 óra között ?

A piacra vitt eper hány százalékát adta el 7 és 9 óra között ?

Mennyi epret adott el 9 és 11 óra között ?

Mennyi epret adott el 11 óra és 13 óra között ?

Melyik időszakban adta el a legtöbb epret ?

Lecci segitsetek!!!!!!!


2014. szept. 19. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:

A három nyolcad rész az 3*12,5 % = 37,5 % Reggel 7 - 9 ig

35 % 9 -11 -ig

ez 72,5 %, a maradék 27,5 %, ezt adta el 11 - 13 -ig.


ha 9 - 11-ig 35 % -ot adott el, akkor az 20*0,35 = 7 kg

11 -13 -ig 27,5 %, az 20*0,275 = 5,5 kg

a legtöbbet (37.5 %) reggel 7-9 ig adta el

2014. szept. 19. 18:09
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahh pont ez volt nekünk matekon :O
2014. szept. 19. 18:24
 3/6 anonim ***** válasza:
ez kb 4.es feladat...
2014. szept. 19. 20:02
 4/6 anonim ***** válasza:
utolsó: Szerintem is 4-be százalékot számolnak ;)
2014. szept. 19. 21:47
 5/6 anonim ***** válasza:
bocs akkor 6. osztály...
2014. szept. 20. 13:57
 6/6 anonim ***** válasza:
7-ik osztály ;)
2014. szept. 20. 14:23