Egy foton 10^ (-32) kg tömegnek felel meg. Mekkora a foton hullámhossza és impulzusa?

2014. szept. 17. 21:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Már az előző, atomreaktoros kérdésedet is írhattad volna egyből a házifeladat-kérdések közé.

E = m*c^2 = h*ν = h*c/λ,

λ = h/(m*c) = … (Tessék helyettesíteni.)

p = h/λ = m*c = … (Tessék helyettesíteni.)

2014. szept. 17. 21:49