Egy 28 fős osztályban 15-en gitároznak,7-en zongoráznak,9-nek nincs keze. Hányan játszanak mindkettőn, hányan játszanak csak gitáron?

Nem a házimat írtam, ez egy példa, a gondolatmenetet, a számítást szeretném tudni.

2014. szept. 17. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Alapfeltevés: akinek nincs keze, nem játszik hangszeren, bár ez nem biztos, hogy valóban így van. Legyenek inkább botfülűek.


Levonjuk azokat, akik biztos nem játszanak hangszeren: 28-9 = 19. 15+7 = 22, ez 3-mal több, mint a 19, úgyhogy ennyinek lennie kell, akik mindkettőn játszanak. De akár 7-en is lehetnek, ahol 7 a 7 és a 15 közül a kisebb szám.

2014. szept. 17. 21:48
 2/7 anonim ***** válasza:

19 játszik hangszeren 15+7=22 akkor 3 két hangszeren

12+3+3+4

csak g. 12 3 g. és z. csak z. 4

2014. szept. 17. 21:51
 3/7 anonim ***** válasza:

igaza van 1-nek, 3-7 lehet, aki két hangszeren van...

akkor a csak gitározó: 12;11;10;9;8 lehet

2014. szept. 17. 21:55
 4/7 A kérdező kommentje:
És 7-3 /a többlet/,= 4 , akik csak zongoráznak?
2014. szept. 17. 22:11
 5/7 anonim ***** válasza:
azt nem tudjuk biztosan, hányan zongoráznak csak. Tehát biztos, hogy min 3 két hangszeren játszik, de lehet, hogy max 7 fő két hangszeren játszik. Ennek megfelelően 0;1,2;3; vagy 4 csak zonogorázik
2014. szept. 17. 22:17
 6/7 A kérdező kommentje:
És nem lehet őket egyenként megkérdezni, hogy milyen hangszeren játszanak?
2014. szept. 17. 22:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Meg lehet kérdezni? Ez eszembe sem jutott, de akkor nincs feladatunk más, mint megkérdezni. :)
2014. szept. 17. 22:31