Nem a házimat írtam, ez egy példa, a gondolatmenetet, a számítást szeretném tudni.2014. szept. 17. 21:36
1/7 anonim válasza:
Alapfeltevés: akinek nincs keze, nem játszik hangszeren, bár ez nem biztos, hogy valóban így van. Legyenek inkább botfülűek.
Levonjuk azokat, akik biztos nem játszanak hangszeren: 28-9 = 19. 15+7 = 22, ez 3-mal több, mint a 19, úgyhogy ennyinek lennie kell, akik mindkettőn játszanak. De akár 7-en is lehetnek, ahol 7 a 7 és a 15 közül a kisebb szám.
2/7 anonim válasza:
19 játszik hangszeren 15+7=22 akkor 3 két hangszeren
12+3+3+4
csak g. 12 3 g. és z. csak z. 4
3/7 anonim válasza:
igaza van 1-nek, 3-7 lehet, aki két hangszeren van...
akkor a csak gitározó: 12;11;10;9;8 lehet
4/7 A kérdező kommentje:
És 7-3 /a többlet/,= 4 , akik csak zongoráznak?
2014. szept. 17. 22:11
5/7 anonim válasza:
azt nem tudjuk biztosan, hányan zongoráznak csak. Tehát biztos, hogy min 3 két hangszeren játszik, de lehet, hogy max 7 fő két hangszeren játszik. Ennek megfelelően 0;1,2;3; vagy 4 csak zonogorázik
6/7 A kérdező kommentje:
És nem lehet őket egyenként megkérdezni, hogy milyen hangszeren játszanak?
2014. szept. 17. 22:25
7/7 anonim válasza:
Meg lehet kérdezni? Ez eszembe sem jutott, de akkor nincs feladatunk más, mint megkérdezni. :)