Segítesz számolni? Segíts!


Béla és apa összesen 54 éves.

Anya és Béla összesen 50 éves.

Anya és Apa összesen 76 éves.

Hogy kell ezt kiszámolni?

Előre is köszönöm.


2010. jan. 19. 17:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. jan. 19. 18:09
 12/15 anonim ***** válasza:

Apa=x Anya=y Béla=b

1.b+x=54-> x=54-b

2.y+b=50-> y=50-b

3.x+y=76->54-b+50-b=76


54-b+50-b=76

104-2b=76

18=2b

Béla=14 éves

Ebből már könnyű:14+x=54 Apa 40 éves

14+y=50 Anya 36 éves

2010. jan. 19. 18:37
 13/15 anonim ***** válasza:
Bocs elírtam, 28 = 2b
2010. jan. 19. 18:38
 14/15 anonim ***** válasza:

Összeadod, hogy anya+apa+anya+béla+apa+béla=180

szal anya+apa+béla=90

tudod, hogy béla+apa=54

anya=90-béla-apa

anya=90-50=36


és így a többit, ez a legegyszerűbb, leglogikusabb, még kifejezni sem kell nagyon semmit

2010. jan. 19. 18:56
 15/15 anonim ***** válasza:

Én is próbáltam papír nélkül megoldani, úgy, ahogy először kijött egy-egy lépés. Nekem ez jött elő (biztos sok más út is van, talán jobbak, világosabbak is).


Anya és Béla összesen 50 éves.

Anya és Apa összesen 76 éves.


Tehát Béla és Apa közi korkülönbség 76 - 50 = 26 év (hiszen ha mindkettőhöz hozzáadom Anya - egyelőre ismeretlen - korát, a különbség attól még nem változik)

_______


Béla és apa összesen 54 éves.


Mivel korkülönbségük 26 év. ezért ezt úgy is mondhatom, hogy


Bála kora + (Béla kora + 26 év) = 54

(a zárójelben épp Apa kora van.


2-szer Béla kora, plusz 26 év = 54


Béla 14 éves.


Mivel már azt tudom, hogy Apa enél 26 évvel több, tehát ő meg 40 éves.


_____


Anya és Béla öszesen 50 éves.


Anya tehát (a 14 éves Béla mellett) 36 éves.

2010. jan. 20. 03:41
1 2