Hogy kell ezt kiszámolni?:
Egyenes úton személyautó, az úttal párhuzamosan futó vasúti sínen pedig vonat halad. Az autó sebessége 68,4 km/h, a vonaté 54 km/h. A vonat 2,4 km-rel jár az autó előtt.
Kérdés: Mennyi idő alatt és mekkora úton éri utol az autó a vonatot?
2014. szept. 10. 20:04
1/5 anonim válasza:
68,4 t=54 t plusz 2,4
14,4 t =2,4
t= 0,1666666 h
2/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem, hogy írtad fel
2014. szept. 10. 21:01
3/5 anonim válasza:
A megtett utat úgy lehet kiszámolni, hogy s = v*t.
Autó: s = 68,4*t
Vonat: s = 54*t+2,4.
Azért így kell számolni, mert az idő ugyanakkora (egyszerre indulnak, később találkoznak) a vonat pedig ennyivel kevesebb utat tesz meg.
4/5 A kérdező kommentje:
Értem már, köszi :)
2014. szept. 10. 22:03
5/5 anonim válasza:
Bocsi, írhattam volna érthetőbben is, de nem volt nálam PC anélkül meg nehéz sokat írni.