Ha m=150kg és s=2,2 m??2014. szept. 9. 18:28
1/4 anonim válasza:
Ne csak címszavakat írj ki, hanem az egész feladatot, mert ennek így önmagában semmi értelme sincs.
2/4 A kérdező kommentje:
szamitsuk ki a munkat, amelyet a sulyemelo a 150 kg tomegu suly 2,2 m magasra emelese kozben vegez. mekkora erot hasznalunk?
2014. szept. 9. 18:41
3/4 anonim válasza:
W=m*g*s=150*9.81*2.2= számold ki, a mértékegység Joule
Az erő pedig maga az m*g szorzat, mértékegysége Newton
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! :)
2014. szept. 9. 18:45