2014. szept. 8. 21:29
2/8 anonim válasza:
Legyen a keresett szám x.
Megnöveljük 3/4-del: x+(3/4)
Elosztjuk az 1/4-ével: (x+(3/4))/((x+(3/4))/4)=
=(x+(3/4))*4/(x+(3/4))=4 (egyszerűsítés)
A keresett számnál 1-gyel kisebb szám: x-1
Ezek egyenlők:
4=x-1 /+1
5=x, tehát a helyes válasz az 5. Ellenőrzéssel igazolható (bár nagyon nem kell ellenőrizni).
3/8 anonim válasza:
x*(1+3/4)/(((x*(1+3/4)/4)=x-1
x=5
4/8 anonim válasza:
3. vagyok
Rosszul írta.
Helyesen:
x*(1+3/4)/(x*(1+3/4)/4)=x-1
x=5
6/8 anonim válasza:
Bár értelmezés kérdése, hogy az "1/4ével osztva" kifejezést a már megnövelt számra alkalmazzuk vagy az eredeti számra.
Mert ha a megnövelt számra, akkor 5 az eredmény, de ha az eredeti számra, akkor viszont 8 a keresett szám (ahogy az első válaszoló írta)
7/8 A kérdező kommentje:
ja igen a 8 nekem is kijött, akkor nem csak nekem volt értelmezhetetlen
2014. szept. 8. 21:47
8/8 anonim válasza:
Skacok!
Hogy lenne már +3/4???
Az x+(x+3/4)