Melyik az a szám amely 3/4 ével növelt összegét 1/4ével osztva a számtól egyel kisebb számot kapunk eredményül?

2014. szept. 8. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
8
2014. szept. 8. 21:36
 2/8 anonim ***** válasza:

Legyen a keresett szám x.

Megnöveljük 3/4-del: x+(3/4)

Elosztjuk az 1/4-ével: (x+(3/4))/((x+(3/4))/4)=

=(x+(3/4))*4/(x+(3/4))=4 (egyszerűsítés)


A keresett számnál 1-gyel kisebb szám: x-1


Ezek egyenlők:


4=x-1 /+1

5=x, tehát a helyes válasz az 5. Ellenőrzéssel igazolható (bár nagyon nem kell ellenőrizni).

2014. szept. 8. 21:40
 3/8 anonim ***** válasza:

x*(1+3/4)/(((x*(1+3/4)/4)=x-1

x=5

2014. szept. 8. 21:41
 4/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Rosszul írta.

Helyesen:

x*(1+3/4)/(x*(1+3/4)/4)=x-1

x=5

2014. szept. 8. 21:42
 5/8 anonim ***** válasza:
*mármint rosszul írtaM.
2014. szept. 8. 21:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Bár értelmezés kérdése, hogy az "1/4ével osztva" kifejezést a már megnövelt számra alkalmazzuk vagy az eredeti számra.


Mert ha a megnövelt számra, akkor 5 az eredmény, de ha az eredeti számra, akkor viszont 8 a keresett szám (ahogy az első válaszoló írta)

2014. szept. 8. 21:45
 7/8 A kérdező kommentje:
ja igen a 8 nekem is kijött, akkor nem csak nekem volt értelmezhetetlen
2014. szept. 8. 21:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Skacok!

Hogy lenne már +3/4???

Az x+(x+3/4)

2014. nov. 12. 18:19