Tudna segíteni valaki a matek házimban?


1,Két pozitív egész szám összege 175, a legnagyobb közös osztójuk 35.Melyek ezek a számok?


2,Milyen a számok esetén igaz, hogy [a;24[=72?


3, Melyik az a legkisebb, 7-tel osztható természetes szám,mely 2-vel,3-mal,4-gyel,5-tel és 6-tal soztva mindig 1 maradékot ad?


4,Írjuk át az 1572 tízes zsámrendszerbeli számot 2-es, 4-es és 7-es számrendszerbe.


2010. jan. 18. 14:27
1 2
 1/11 anonim válasza:

huh ez hányadikos anyag??:S

am meg másold le valakiről az egyszerűbb;)

2010. jan. 18. 15:07
 2/11 anonim ***** válasza:

1.


legyen a két szám X és Y

mivel mindkettő osztható 35-tel:

X=A*35

Y=B*35


A és B legnagyobb közös osztója 1, különben nem 35 lenne X és Y legnagyobb közös osztója.


X+Y=175

A*35+B*35=175

(A+B)*35=175

A+B=5


lehetőségek:

A=1 B=4

A=2 B=3


azaz, a megoldás:

1. 35 és 140

2. 70 és 105

2010. jan. 18. 15:08
 3/11 anonim ***** válasza:

"huh ez hányadikos anyag??:S"


ránézésre általános iskola 6. osztály :D

2010. jan. 18. 15:09
 4/11 anonim válasza:

3,


2*3*4*5*6 +1 =


721

2010. jan. 18. 15:16
 5/11 anonim ***** válasza:

4.


kettes számrendszer helyiértékek:

1,2,4,8,16,32,64,128,256,512,1024


1024*1=1024 (1572-1024=548)

512*1=512 (548-512=36)

256*0=0

128*0=0

64*0=0

32*1=32 (36-32=4)

16*0=0

8*0=0

4*1=4 (4-4=0)

2*0=0

1*0=0


11000100100


négyes számrendszer helyiértékek

1,4,16,64,256,1024,


1024*1=1024 (1572-1024=548)

256*2=512 (548-512=36)

64*0=0

16*2=32 (36-32=4)

4*1=4 (4-4=0)

1*0=0


12010


hetes számrendszer helyiértékei

1,7,49,343,2401


343*4=1372 (1572-1372=200)

49*4=196 (200-196=4)

7*0=0

1*4=4 (4-4=0)


4404

2010. jan. 18. 15:21
 6/11 anonim ***** válasza:

15:16!


a legkisebb a kérdés...


a 2*3 már eleve 6, minek megszorozni mégegyszer?

a 4-ben már benne van a kettő, minek megszorozni vele mégegyszer?

3*4*5+1=61


61/6=10 maradék 1

61/5=12 maradék 1

61/4=15 maradék 1

61/3=20 maradék 1

61/2=30 maradék 1


;)

2010. jan. 18. 15:26
 7/11 anonim ***** válasza:

átkozott tapipad...


szóval a megoldás logikailag hibás... még ha az eredmény jónak is tűnik...

2010. jan. 18. 15:27
 8/11 anonim válasza:
15:26 sztem maradjnk az én 721-emnél, mert gyanítom hogy a 61 nem osztható 7-tel. xD
2010. jan. 18. 15:37
 9/11 A kérdező kommentje:

Másodikos gimis, kettes csoport xD


Köszönöm a segítséget:)

2010. jan. 18. 16:02
 10/11 anonim ***** válasza:

te maradhatsz, de akkor le is ülhetsz, mert egyes :)


a jó megoldás:


keresükk azt a számot (A), amire igaz, hogy osztható 2,3,4,5,6-tal és A+1 osztható 7-tel


a 2,3,4,5,6 legkisebb közös töbszöröse 60 (=2*2*3*5)


tehát A=n*60 (n: pozitív egész, azaz 1,2,3,4,5,6,7,8,9...)


az A lehet:


60

120

180

240

300

...


a 61,121,181,241 nem osztható 7-tel, de 301 igen.


a 301 a jó megoldás :) (7*34=301)

2010. jan. 18. 16:03
1 2