Matekból kaptam egy házit, fél óra múlva műkori edzésen kell lennem,és még megvan a matek házim..elég későn végzek és már alig van időm,ezért kérném a ti segítségeteket:)

1. 9+x-2x+3+8x-5=0

2.-3x+8-5x-2=2x-3

3.15x-1+5-7x=8-x+5

4.4x+4*(x-1)=12

5.2*(2x-1)+(x-4)=21-4x

6.9-(2x+3)=3*(x-8)

7.x-2*(x-2)-(2x-5)=25+x

8.-7-1/2 (egyketted) *(x-3)=3/2(háromketted) x - 3/2(háromketted)

9. (2x+1):9 -2= 1+x


2010. jan. 16. 15:34
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

6. feladat.


9-(2x+3) = 3*(x-8)

Szintén zenész, összevonsz.

Mivel a zárójel előtt a 9 után - jel van, ezért a zárójelben lévő 3-as előtti + jel mínuszra vált. [+- = -]...

Tehát:

9-2x-3 = 3x-8

összevonsz.

6-2x = 3x-8

Hozzáadsz 2x-et.

6 = 5x-8

Hozzáadsz 8-at.

14 = 5x

Elosztod 5x-szel.

14/5 = x

14/5x ---> 2,8


A keresett szám (x) tehát 2,8 lesz.

2010. jan. 16. 17:53
 22/38 anonim ***** válasza:

7. feladat.


x-2*(x-2)-(2x-5) = 25+x

Összevonsz.

Ezt kapod:

x-2x+4+4x-10 = 25+x

Összevonsz.

3x-6 = 25+x

Elveszel 1 db x-et: (-x).

2x-6 = 25

Hozzáadsz 6-ot.

2x = 31

Elosztod 2x-szel.

x = 31/2 ---> 15,5 lesz.


Tehát a keresett szám (x) 15,5 lesz.

2010. jan. 16. 18:00
 23/38 anonim ***** válasza:

A 8. feladatodat valahogy nem látom át, hogy mi van a nevezőben, számlálóban... Úgyhogy azt hagyom egy kicsit, holnap ha lesz kedvem, megcsinálom, de nem biztos...


Akkor a 9. feladat.


(2x+1):9-2 = 1+x


Felteszem ez a feladat:

2x+1/9 (ez egy tag) -2 = 1+x

(2x+1/9)-2 = 1+x

Nézel egy közös nevezőt. Ez a nevező a 9 lesz.

(2x+1/9)-(18/9) = (9/9)+(9/9)x

Beszorzol 9-cel, hogy eltűnjön a nevező. A számlálók mind maradnak:

2x+1-18 = 9+9x

Összevonsz.

2x-17 = 9+9x

Elveszel 9x-et

-7x-17 = 9

Hozzáadsz 17-et

-7x = 26

Elosztod (-7x)-szel.

x = -(26/7) ---> 3,71 kerekítve.


A keresett szám (x) tehát 3,71 lesz megközelítőleg.

2010. jan. 16. 18:20
 24/38 anonim ***** válasza:
Mármint -3,71!
2010. jan. 16. 18:29
 25/38 anonim ***** válasza:
0%
AKi a válaszokat írta a 7es és 4-est eleírta.... a többi jó!!
2010. jan. 16. 18:55
 26/38 anonim ***** válasza:
Mindegyiket én írtam. Majd átnézem! :)
2010. jan. 16. 20:18
 27/38 anonim ***** válasza:

A mindegyiket író vagyok...


Kedves előttem író, nem találtam a 4-esben és a 7-esben, bármennyire is kerestem, kijött a végeredmény.


Jó hétvégét, kedves kérdező! :)

2010. jan. 16. 20:58
 28/38 A kérdező kommentje:
Megmentettetek,köszönöm szépen:)
2010. jan. 17. 11:13
 29/38 anonim ***** válasza:

Még egyszer szívesen :-)


De mondom, nézd át őket, hogy menjen azon a matekórán! :-)

2010. jan. 17. 21:30
 30/38 anonim ***** válasza:
...Ha már kornál tartottunk, hol laksz, hogy nézel ki? :-)
2010. jan. 17. 21:31
1 2 3 4