Matekból kaptam egy házit, fél óra múlva műkori edzésen kell lennem,és még megvan a matek házim..elég későn végzek és már alig van időm,ezért kérném a ti segítségeteket:)

1. 9+x-2x+3+8x-5=0

2.-3x+8-5x-2=2x-3

3.15x-1+5-7x=8-x+5

4.4x+4*(x-1)=12

5.2*(2x-1)+(x-4)=21-4x

6.9-(2x+3)=3*(x-8)

7.x-2*(x-2)-(2x-5)=25+x

8.-7-1/2 (egyketted) *(x-3)=3/2(háromketted) x - 3/2(háromketted)

9. (2x+1):9 -2= 1+x


2010. jan. 16. 15:34
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
15:)
2010. jan. 16. 16:05
 12/38 anonim ***** válasza:

Pont jó. :-)


Gondolom most kezdtétek el az egyenleteket, nem? Azért ilyen könnyűek... :-)

2010. jan. 16. 16:06
 13/38 A kérdező kommentje:

Igazából,általános suliba nem nagyon foglalkoztunk egyenlettel,sajnos és most nagyobb hátránnyal indultam.:S

És neked korod?:-)

2010. jan. 16. 16:11
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Értem.


Kikapunk a modiktól :-)


16.

2010. jan. 16. 16:13
 15/38 A kérdező kommentje:
wáo:) Nekem már úgyis mindegy xd,és köszi a segítséget
2010. jan. 16. 16:14
 16/38 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2010. jan. 16. 16:16
 17/38 anonim ***** válasza:
52%

"fél óra múlva műkori edzésen kell lennem" 15:34+30=16:04 utolsó kommented: 16:14

nem mentél edzésre? mert akkor akár meg is csinálhatnád a leckédet...

2010. jan. 16. 16:52
 18/38 anonim ***** válasza:

3. feladat:


15x-1+5-7x = 8-x+5


Összevonsz (x-eket, simákat külön-külön).

8x+4 = 13-x

Hozzáadsz x-et.

9x+4 = 13

Kivonsz 4-et.

9x = 9

Elosztod 9-cel.

x = 9/9x ---> ez pedig 1 lesz.


A keresett szám (x) tehát 1-gyel lesz egyenlő.

2010. jan. 16. 17:26
 19/38 anonim ***** válasza:

4. feladat.


4x+4*(x-1) = 12

Elvégzed a zárójeles szorzást (magyarul összevonsz).

Ezt úgy csinálod, hogy ugyebár a 4-es előtt van egy + jel, a zárójelen belül pedig egy - jel. [+- = -]...

A 4-et összeszorzod a zárójelben lévő ÖSSZES taggal, így ezt kapod elhagyva a zárójelet:

4x+4x-4 = 12

Megint összevonsz.

Ezt kapod:

8x-4 = 12

Hozzáadsz 4-et.

8x = 16

Elosztod 8x-szel.

x = 16/8x ----> 2-vel lesz egyenlő.


A keresett szám (x) tehát 2-vel lesz egyenlő.


Mindegyiknél érdemes ellenőrizni, fejben megtettem

Úgy ellenőrzöl, hogy az eredeti feladatba beilleszted az x helyére ebben az esetben a 2-t. Ha mindkét oldalon ugyanaz jön ki, nyert ügyed van.

2010. jan. 16. 17:37
 20/38 anonim ***** válasza:

5. feladat.


2*(2x-1)+(x-4) = 21-4x

Összevonsz, hasonlóan, mint a 4-es példánál.

A második zárójeles tagnál is 2-vel kell szorozni, vigyázz, gyakori a tévesztés.

Ezt kapod:

4x-2+2x-8 = 21-4x

Megint összevonsz.

6x-10 = 21-4x

Hozzáadsz mindkét oldalhoz 4x-et.

10x-10 = 21

Hozzáadsz mindkét oldalhoz 10-et.

10X = 31

Elosztod 10x-szel.

x = 31/10 ---> ez tehát 3,1 lesz.


A keresett szám (x) tehát 3,1 lesz.


Ezt is leellenőrzöd, bár kijött jól az eredmény.

2010. jan. 16. 17:45
1 2 3 4