5X5^x+5^2X5^x=30
30⋅5^x=30
5^x=1
2014. aug. 26. 21:02
1/2 anonim válasza:
Úgy, hogy ötször valami, meg még huszonötször valami, az éppen harmincszor valami, és aztán még osztani kell harminccal. Ennyi.
2/2 anonim válasza:
5*5^x + 5^2*5^x = 30
5*5^x + 25*5^x = 30
Kiemelhetünk 5^x-ent:
5^x*(5+25) = 30
5^x * 30 = 30
5^x = 1
x=0