5X5^x+5^2X5^x=30

30⋅5^x=30

5^x=1



2014. aug. 26. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy ötször valami, meg még huszonötször valami, az éppen harmincszor valami, és aztán még osztani kell harminccal. Ennyi.
2014. aug. 26. 21:48
 2/2 anonim ***** válasza:

5*5^x + 5^2*5^x = 30

5*5^x + 25*5^x = 30

Kiemelhetünk 5^x-ent:

5^x*(5+25) = 30

5^x * 30 = 30

5^x = 1

x=0

2014. aug. 26. 21:48