Hogy kell kiszámolni? (lent)


Ez a két egyenlet egy-egy szöveges feladathoz tartozik. Odáig eljutottam,hogy egyenletet írtam a feladatból,de sehogyse tudom kiszámolni. Légyszi segítsetek!


1. X-4/X + X/X-4 = 58/21


2. (10X+40+X)(2X+4)=306


2010. jan. 14. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:

a második egyenletnél:

először is elvégzed a beszorzást (minden tagot mindegyikkel)

20x^2 + 40x + 80x + 160 + 2x^2 + 4x = 306

utána akkor összevonod az azonosakat. így ezt kapod:

22x^2 + 124x + 160 = 306

0-ra redukálsz vagyis elveszel 306-ot, hogy 0-t kapj.

22x^2 + 124x - 146 = 0

utána behelyettesítessz a másodfokú egyenlet megoldóképletébe.

így jön ki hogy x=1 vagy x=-6,63


az elsőben x/x-4 - nél a -4 még a törtvonal alatt van vagy már utána?


remélem segítettem. ha visszaírsz akkor a másikat is meg tudom oldani.

2010. jan. 14. 16:59
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Az elsőnél a a törtvonal alatt van a -4.
2010. jan. 14. 21:06