Kémia feladat segítség? Ötösöm lesz kémiából angol nyelvű


There are two tanks whose volume is 4,7 dm3, one containing oxygen the other nitrogen gas. Their temperature is 15 °C, their pressure is 0,615 MPa. How many nitrogen molecules does one tank contain if the other contains oxygen molecules.


A megoldókulcsban meg annyit ír, hogy It contains 8.1x10^23 molecules.

Hogy jön ez ki?


Egyébként 23/B feladat



2014. júl. 31. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
p*V=n*R*T A nyomás, a térfogat és a hőmérséklet is megegyezik mindkét tartályban, tehát ugyanakkor anyagmennyiségű gáz van bennük, elegendő a nitrogénnel számolni. Nekem viszont úgy nem pont annyi lesz az eredmény, mint a megoldás...Neked mennyi jött ki?:)
2014. júl. 31. 21:25
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem jól írtad le a kérdést, a hőmérséklet -15 °C!

A magyar nyelvű könyvben pedig így szól az utolsó mondata a feladatnak: Hány db nitrogénmolekula van az egyik tartályban, ha a másik 8.1x10^23 oxigénmolekulát tartalmaz? Tehát tulajdonképpen ugyanennyi nitrogénmolekula van.


De számoljuk ki.

0,615 MPa=615000 Pa

-15 °C= 258 K

4,7 dm3=4,7 * 10^-3 m3


pV=nRT


615000 * 4,7*10^-3 = n * 8,31 * 258

2890,5 = 2143,98 n

n= 1,348 mol


1,348 * 6*10^23 = 8,089 * 10^23 (a kerekítéseim nem teljesen pontosak, de nagyjából kijön az eredmény)

2014. aug. 1. 20:18
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek, tényleg csak az adatot néztem el :)
2014. aug. 1. 20:38