Adja meg a 3x+2y=18 egyenletű egyenes és az y tengely metszéspontjának koordinátáit!


Hogyan kell kiszámolni? Az egyik gondolom 0, mert y tengely metszéspontja, de a másik? (Már három éve érettségiztem sajna, és nem emlékszem. :( )


2010. jan. 10. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:

az í tengely az az egyenes, aminek az egyenlete x=0.

a két egyenes metszete az a pont, amire mindkét egyenes egyenlete teljesül.


3x+2y = 18

x = 0


behelyettesítve x helyébe 0-t az első egyenletbe 2y = 18-at kapunk, így y=9, x=0

2010. jan. 10. 18:40
 2/3 anonim ***** válasza:
elírás: az í tengely az y tengely akart lenni
2010. jan. 10. 18:40
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2010. jan. 10. 18:44