Hogyan kell megoldani? (matek) Szóval van 20 feladat és egyiket se értem. És hétfőn dolgozat.


1,Mekkora középponti szög tartozik 3pí

---

4


nagyságú kerületi szöghöz?


2010. jan. 10. 11:43
 1/5 A kérdező kommentje:

3pí*

---

4

2010. jan. 10. 11:44
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy kerületi és közzépponti szög nagysága eggyütt pí.Meylik mekkora?


Egy 3szög kerülete 20 cm. Oldalainak aránya 4:6:10.Mekkorák az oldalai?

2010. jan. 10. 11:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó feladat:

10x+6x+4x=20

20x=20

x=1

Az oldalak:

6x=6*1=6

4x=4

10x=10

De ilyen háromszög nem létezik, mert egy háromszög 2 oldalának összege mindig nagyobb a 3. oldalnál.

2010. jan. 10. 12:05
 4/5 anonim ***** válasza:
4,6,10cm oldalú 3szög létezik, konkrétan egy egyenes.... van 1x180fok-os szöge és 2x0fok.......
2010. jan. 10. 12:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egyenes nem háromszög.
2010. jan. 10. 13:22