Két inga lengési ideje 36 és 45 mperc. Ha a két ingát egyszerre indítjuk, akkor lengésük során leghamarabb mennyi idő múlva kerülnek újra egyszerre a kiindulási helyzetbe?

Köszönöm a segítséget előre is!
2010. jan. 10. 10:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Bontsd a két számot gyöktényezős alakra :

36 = 2*2*3*3

45 = 3*3*5

Így meg tudod állapítani a legkisebb közös többszörösüket:

2*2*3*3*5=20*9=180

A megoldás tehát 180s .

2010. jan. 10. 16:26
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. jan. 11. 15:31