Köszönöm a segítséget előre is!2010. jan. 10. 10:55
1/2 anonim válasza:
Bontsd a két számot gyöktényezős alakra :
36 = 2*2*3*3
45 = 3*3*5
Így meg tudod állapítani a legkisebb közös többszörösüket:
2*2*3*3*5=20*9=180
A megoldás tehát 180s .
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. jan. 11. 15:31