A legyél Okos Gimnázium 125 tanuló nyelvi érettségire jelentkezett, minden tanuló 1 nyelvre. Angol 42% latin 4% német 26% orosz 16% francia 12% Hány tanuló jelentkezett angolra, németre, latinra, oroszra, és franciára?

2014. jún. 18. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Angol: 125*0,42=52,5


Latin: 125*0,04=5


Német: 125*0,26=32,5


Orosz: 125*0,16=20


Francia: orosz-latin=15


Na most fél fő nem jelentkezhet ezért csinálhatjuk azt, hogy mondjuk az angolt lefelé, míg a németet pedig felfelé kerekítjük, így kijön a 100%, azaz a 125 fő.

2014. jún. 18. 12:10
 2/3 anonim ***** válasza:
Spanyolra nem jelentkezett senki?
2016. máj. 30. 12:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak vicc volt -
2016. máj. 30. 12:54