Terheléssel együtt egy 200kg tömegű kocsi,12m/s sebességgel halad. A kocsiból menetiránnyal szemben kidobunk egy 50 kg-os zsákot, a kocsihoz viszonyított 4 m/s sebességgel. Mekkora a kocsi sebessége ezután?

Ez is fizika házi és ezt sem igazán tudom.
2010. jan. 2. 18:53
 1/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Azt hiszem a lendületmegmaradás (mv) a lényeg benne.

x = szorzás

v = új sebessége a kocsinak

Volt az eredeti lendület: 200 x 12

Lett belőle: 50 x 16 + 150 x v

v= 10,66 m/s, ha nem tévedtem, ha igen, akkor bocs

2010. jan. 2. 19:10
 2/5 A kérdező kommentje:
A v hogy jött ki pontosan? :)
2010. jan. 2. 19:42
 3/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Volt az eredeti lendület: 200 x 12 ez az egyenlet egyik oldala


Lett belőle: 50 x 16 + 150 x v ez az egyenlet másik oldala


Hajrá! (meg kell oldani)

2010. jan. 3. 13:37
 4/5 A kérdező kommentje:

200*12=50*16*v

2400=800v

v=3


nekem ez jött ki :S

2010. jan. 3. 14:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

rosszul írtad fel

200*12=16*50+150v

2400=800+150v

1600=150v

v=10.66˙m/s

2010. jan. 3. 16:32