Ez is fizika házi és ezt sem igazán tudom.2010. jan. 2. 18:53
1/5 Nemo kapitány (V.A.) válasza:
Azt hiszem a lendületmegmaradás (mv) a lényeg benne.
x = szorzás
v = új sebessége a kocsinak
Volt az eredeti lendület: 200 x 12
Lett belőle: 50 x 16 + 150 x v
v= 10,66 m/s, ha nem tévedtem, ha igen, akkor bocs
2/5 A kérdező kommentje:
A v hogy jött ki pontosan? :)
2010. jan. 2. 19:42
3/5 Nemo kapitány (V.A.) válasza:
Volt az eredeti lendület: 200 x 12 ez az egyenlet egyik oldala
Lett belőle: 50 x 16 + 150 x v ez az egyenlet másik oldala
Hajrá! (meg kell oldani)
4/5 A kérdező kommentje:
200*12=50*16*v
2400=800v
v=3
nekem ez jött ki :S
2010. jan. 3. 14:12
5/5 anonim válasza:
rosszul írtad fel
200*12=16*50+150v
2400=800+150v
1600=150v
v=10.66˙m/s