Hány kg 400C-os fémkockát (c=891J/kg*C) kell tennünk 3 liter 8C-os vizhez, ha azt szeretnénk, hogy a közös hömérséklet 17.6 C legyen?

2014. jún. 9. 17:24
 1/1 anonim ***** válasza:

3 liter 8°C-os víz 17,6°C-ra melegszik.

m = 3 kg

ΔT = 17,6-8 = 9,6 K

c = 4200 J/(kg·K)

----

Qfel = c·m·ΔT = 120960 J


Ugyanennyi hőt ad le a 400°C-os fémdarab.

Qle = -120960 J

ΔT = 17,6-400 = -382,4 K

c = 891 J/(kg·K)

----

Qle = c·m·ΔT

--> m = Qle/(c·ΔT) = -120960/(891·(-382,4))

m = 0,355 kg

2014. jún. 9. 20:40