A Föld kb.81-szer nagyobb tömegű, mint a Hold. Melyik gyakorol nagyobb vonzerőt a másikra? Miért?

2010. jan. 2. 10:13
 1/5 Dymo ***** válasza:
Szerinted? A Föld mozog a Hold körül?
2010. jan. 2. 11:00
 2/5 anonim ***** válasza:
A Föld,és azért mert nagyobb tömegű.Mi ebben a nehéz?Minél nagyobb valami annál nagyobb a gravitációja.
2010. jan. 2. 11:14
 3/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Azért lehet ebben beugratás, ha nem pont így van a kérdés feltéve.

A Föld és Hold a közös tömegközéppont körül forog.

A köztük ébredő erő ugyanakkora,

F = G szer {m_F m_H}/{r^2}

csak ez az erő jobban érződik a kisebb Holdon.

Nyilván a Föld jobban hozzájárul a közös erőhöz.

2010. jan. 2. 19:35
 4/5 anonim ***** válasza:

A kérdés valószínűleg ugratás. A Hold ugyanakkora erővel vonzza a Földet, mint a Föld a Holdat.

Newton szerint az erők mindig párosával jelentkeznek, egyenlő nagyságúak, és ellentétes irányúak.

Tehát: F1 + F2 = 0

És hogy miért van ez így? Fogalmam sincs.

2010. jan. 11. 14:26
 5/5 anonim válasza:
A gravitációs vonzás képletében az erő egyenesen arányos a két test tömegének szorzatával, tehát a köztük fellépő erő ugyanakkora. (a*b=b*a)
2010. júl. 26. 18:54