Örülnék ,ha valaki levezetné :)2014. máj. 29. 20:27
1/3 anonim válasza:
kapjanak már almamérgezést.
a=b
(a-22)*3=b-10
(b-22)*3=b-10
3b-66=b-10
2b=56
b=28
ELL:
(28-22)*3 = 28-10
6*3=18
2/3 anonim válasza:
mivel Annának és Beának ugyanannyi almája volt, ezt jelöljük x-el
A: x-22
B: x-10
mivel Beának 3-szor annyi maradt, így 3(x-22)=x-10
zárójelfelbontás után 3x-66=x-10
rendezve 2x=56, vagyis x=28
ellenőrzés:
28-22=6
28-10=18
és a 18 3-szor annyi, mint a 6, így a megoldás jó
3/3 A kérdező kommentje:
Hú,srácok nagyon köszönöm. Ment a zöld.
2014. máj. 29. 20:50