Annának és Beának ugyanannyi almája volt. Anna megevett 22 szemet, Bea 10-et, így Beának háromszor annyi almája maradt, mint Annának. Hány almájuk volt külön-külön?

Örülnék ,ha valaki levezetné :)

2014. máj. 29. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:

kapjanak már almamérgezést.

a=b

(a-22)*3=b-10

(b-22)*3=b-10

3b-66=b-10

2b=56

b=28


ELL:

(28-22)*3 = 28-10

6*3=18

2014. máj. 29. 20:39
 2/3 anonim ***** válasza:

mivel Annának és Beának ugyanannyi almája volt, ezt jelöljük x-el

A: x-22

B: x-10

mivel Beának 3-szor annyi maradt, így 3(x-22)=x-10

zárójelfelbontás után 3x-66=x-10

rendezve 2x=56, vagyis x=28


ellenőrzés:

28-22=6

28-10=18

és a 18 3-szor annyi, mint a 6, így a megoldás jó

2014. máj. 29. 20:40
 3/3 A kérdező kommentje:
Hú,srácok nagyon köszönöm. Ment a zöld.
2014. máj. 29. 20:50