Valaki választ az alábbi probélmára tud adni?


Adott egy gömb,aminek a sugara 6cm.Ebben a gömbben benne van egy kocka,aminek az oldalai ismeretlenek.A kocka szélei/sarkai hozzáérnek a kör széléhez.Hány cm a kocka oldalai?

Remélem érthetően magyaráztam el.Levezetést is kérnék,hogy-hogy lett kiszámolva.Köszönöm.



#cm #kocka #sugár #gömb #akalamagó
2014. máj. 28. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:

A gömb d átmérője a kocka testátlója. d = 12 cm.


Kocka testátlója élének gyök(3)-szorosa.


a*gyök(3) = 12


a = 12/gyök(3) = 6,928 cm

2014. máj. 28. 21:49
 2/3 anonim ***** válasza:

Hat most fejbol a kovetkezot tudtam osszehozni:

R: a gomb sugara

a: a kocka oldala (ele)


R² = (a/2)² + (a/2)² + (a/2)² = 3a²/4

R=√3 * a/2


Szamold ki, de elsosorban rajzold fel, hogy ellenorizni tudd a keplet helyesseget.

2014. máj. 28. 21:57
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. máj. 28. 23:15