Adott egy gömb,aminek a sugara 6cm.Ebben a gömbben benne van egy kocka,aminek az oldalai ismeretlenek.A kocka szélei/sarkai hozzáérnek a kör széléhez.Hány cm a kocka oldalai?
Remélem érthetően magyaráztam el.Levezetést is kérnék,hogy-hogy lett kiszámolva.Köszönöm.
2014. máj. 28. 21:45
1/3 anonim válasza:
A gömb d átmérője a kocka testátlója. d = 12 cm.
Kocka testátlója élének gyök(3)-szorosa.
a*gyök(3) = 12
a = 12/gyök(3) = 6,928 cm
2/3 anonim válasza:
Hat most fejbol a kovetkezot tudtam osszehozni:
R: a gomb sugara
a: a kocka oldala (ele)
R² = (a/2)² + (a/2)² + (a/2)² = 3a²/4
R=√3 * a/2
Szamold ki, de elsosorban rajzold fel, hogy ellenorizni tudd a keplet helyesseget.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. máj. 28. 23:15