Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segííítség! Fogalmazást...

Segííítség! Fogalmazást kellene írnom ezzel a címmel: mi okozza Werther szenvedéseit és tragédiáját? Mutatsd be Goethe szentimentális ábrázolásmódjának sajátosságait is! Mit irjak?

Figyelt kérdés
mit irjak hogy kezdjek hozzá?? mégiylen cimet sohasem láttam
2009. dec. 30. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Internetről szedj hozzá anyagot kicsit írd át a saját szavaidra olvasgass hasonló írásokat és úgy rakd össze. Én kezdetnek az ilyen művekben az író életét írom le azt a korszakot amikor a mű keletkezett, hogy mi hatott rá (szerelem, háború, hozzátartozó halála stb.)
2009. dec. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elolvasod a könyvet, akkor a "Mi okozza Werther szenvedéseit és tragédiáját?" kérdésre tudnod kell a választ. Javaslom, a tankönyvben, vagy az interneten olvass utána Goethének és, hogy mi volt a szentimentális ábrázolásmódja, és akkor már menni fog.
2009. dec. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
elolvastam röviditve de nem értem mi az a szentimentális ábrázolásmódjának sajátosságai
2009. dec. 30. 18:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Googleba beírod, hogy szentimentalizmus, elolvasod, hogy mit jelent, és értelmezed a mű alapján...
2010. jan. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is meg kellett ezt a feladatot csinálnom. Ne a rövidítetett olvasd. Nem segít semmit. Olvasd végig gondold át utána az egészet előről.

Ezzel megkapod a kérdést a szenvedéseire és tragédiájára, itt arra gondolj, hogy miért ölte meg meg magát, és hogy jutott el idáig!

Ezután megmagyarázod, hogy mit is jelent a szentimentalizmus, ezzel együtt próbáld te is értelmezni. Ebben hasznodra lehet a wikipedia vagy a sulinet.

Goethe szentimentális ábrázolásmódja, pedig azt jelenti, hogy a szentimentális elemeket, hogyan jeleníti meg ebben a művében, vagy ha olvastatok tőle mást azt is megemlítheted.


Szerintem megfogod tudni csinálni, csak az első mondat a legnehezebb. De érettségin sem fogja senki elkezdeni helyetted. Ne vedd ezt az apró kritikai megjegyzést sértőnek, de azt nem várhatod el, hogy megírják helyetted, az meg ha egy más emberét koppintod, ha kiderül csúnya ügy lesz.

Szóval próbálkozz vele. Fog menni.

Sok sikert!

2010. jan. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen már megirtam hogy hogy jutott idáig azt hittem ezzel vége de akkor még bele kell irnom azt a szentimentalizmust is jajj az lesz nehézz
2010. jan. 2. 13:58

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!