2014. máj. 26. 09:53
1/3 anonim válasza:
Mit számoljak? Mit hasonlítsak össze? Semmi értelme a kérdésnek.
2/3 Silber válasza:
1 kg 0°C-os víz 100°C-ra felmelegítéséhez kell:
Q=m*c*dT=1*4,16*100=416 kJ energia.
Ugyanezt a víztömeget 100°C-on elpárologtatni:
Q'=m*l=1*2260=2260 kJ energia.
Tehát látható, hogy a 100°C-os vízből 100°C-os gőzt előállítani kb. 5-ször nagyobb energia, mint 0°C-os vízből 100°C-os vizet csinálni.
3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm.!!
2014. máj. 26. 10:53