1 kg 0 °C-os vizet 100 °C-ra melegítünk, majd a 100 °C-os vizet 100 °C-os vízgőzzé alakítjuk. Számolj és végezz összehasonlítást. Hogyan kell megoldani?

2014. máj. 26. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Mit számoljak? Mit hasonlítsak össze? Semmi értelme a kérdésnek.
2014. máj. 26. 10:10
 2/3 Silber ***** válasza:

1 kg 0°C-os víz 100°C-ra felmelegítéséhez kell:

Q=m*c*dT=1*4,16*100=416 kJ energia.

Ugyanezt a víztömeget 100°C-on elpárologtatni:

Q'=m*l=1*2260=2260 kJ energia.


Tehát látható, hogy a 100°C-os vízből 100°C-os gőzt előállítani kb. 5-ször nagyobb energia, mint 0°C-os vízből 100°C-os vizet csinálni.

2014. máj. 26. 10:51
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm.!!
2014. máj. 26. 10:53