54°17´ (szögperc) -et hogyan váltunk át rendes °-ba?


2014. máj. 23. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudjuk, hogy


60'=1°, ebből egyenes arányossággal

1'=(1/60)°, de nekünk 17'-ünk van, ezért 17*tel szorzunk

17'=(17/60)°=~0,28333...°, tehát


54°17'=54,28333...°.

2014. máj. 23. 21:21
 2/2 anonim ***** válasza:
Számológépen van olyan funkció, ami valahogy így néz ki (a gomb): °'" vagy hasonló. Azzal.
2014. máj. 24. 14:04