Hogy néz ki ez a két függvény?


f(x)=aszolútérték sin x

f(x)=sin^2x+ cos^2x

f(x)=sin^4x+cos^4x+2*sin^2x*cos^2x



2014. máj. 19. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:

1. A sin(x)-nél, ahol a függvény értéke negatív, azt az x-tengelyre tükrözzük (vagyis a "lefelépúpokat" "felfelépúpokká" csináljuk).


2. Ez egy azonosság; sin^2(x)+cos^2(x)=1, tehát a függvény képe y=1.


3. Ez a függvény (a+b)^2 alakú; (a+b)^2=a^2+b^2+2*a*b, esetünkben így a=sin^2(x), b=cos^2(x), így


sin^4(x)+cos^4(x)+2*sin^2(x)*cos^2(x)=(sin^2(x)+cos^2(x)^2, és azt az előbb megbeszéltük, hogy sin^2(x)+cos^2(x)=1, ezért (sin^2(x)+cos^2(x))^2=1^2=1, tehát ennek is a képe az y=1 függvény lesz.

2014. máj. 19. 17:57
 2/3 A kérdező kommentje:
Magyarán az első függvény úgy néz ki, mint a sin(-x)?
2014. máj. 19. 18:09
 3/3 A kérdező kommentje:
áááá, nem, már rájöttem
2014. máj. 19. 18:18