f(x)=aszolútérték sin x
f(x)=sin^2x+ cos^2x
f(x)=sin^4x+cos^4x+2*sin^2x*cos^2x
2014. máj. 19. 17:33
1/3 anonim válasza:
1. A sin(x)-nél, ahol a függvény értéke negatív, azt az x-tengelyre tükrözzük (vagyis a "lefelépúpokat" "felfelépúpokká" csináljuk).
2. Ez egy azonosság; sin^2(x)+cos^2(x)=1, tehát a függvény képe y=1.
3. Ez a függvény (a+b)^2 alakú; (a+b)^2=a^2+b^2+2*a*b, esetünkben így a=sin^2(x), b=cos^2(x), így
sin^4(x)+cos^4(x)+2*sin^2(x)*cos^2(x)=(sin^2(x)+cos^2(x)^2, és azt az előbb megbeszéltük, hogy sin^2(x)+cos^2(x)=1, ezért (sin^2(x)+cos^2(x))^2=1^2=1, tehát ennek is a képe az y=1 függvény lesz.
2/3 A kérdező kommentje:
Magyarán az első függvény úgy néz ki, mint a sin(-x)?
2014. máj. 19. 18:09
3/3 A kérdező kommentje:
áááá, nem, már rájöttem
2014. máj. 19. 18:18