Lintuka kérdése:

Számítsa ki hány dm3 normálállapotú szén-dioxid gáz keletkezik ha 176g szárazjég párolog el?

Egy kis számolási segítséget szeretnék kérni!

2014. máj. 19. 15:40
 1/4 Silber ***** válasza:

n=m/M

pV=nRT

Összesítve:

pV=mRT/M

Kirendezve V-re:

V=mRT/(pM)

2014. máj. 19. 15:44
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg számokkal betudnád helyettesíteni nem nagyon értem, hogy most melyik melyik és mit kell csinálni.
2014. máj. 19. 16:03
 3/4 Silber ***** válasza:

A behelyettesítgetéshez nem kell atomfizikusnak lenni...

m - tömeg (g)

R - univerzális gázállandó (8,314 J/(molK))

T - hőmérséklet (K)

M - a CO2 moláris tömege (g/mol)

p - a CO2 légköri nyomása (kPa)

V - a CO2 térfogata (dm^3)


Normálállapot esetén T=0°C, és p=101,325 kPa.

2014. máj. 19. 16:52
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kell, de ilyet még nem vettünk és nem tudtam megoldani. Azért köszönöm.
2014. máj. 19. 17:14