Egy kis számolási segítséget szeretnék kérni!2014. máj. 19. 15:40
1/4 Silber válasza:
n=m/M
pV=nRT
Összesítve:
pV=mRT/M
Kirendezve V-re:
V=mRT/(pM)
2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg számokkal betudnád helyettesíteni nem nagyon értem, hogy most melyik melyik és mit kell csinálni.
2014. máj. 19. 16:03
3/4 Silber válasza:
A behelyettesítgetéshez nem kell atomfizikusnak lenni...
m - tömeg (g)
R - univerzális gázállandó (8,314 J/(molK))
T - hőmérséklet (K)
M - a CO2 moláris tömege (g/mol)
p - a CO2 légköri nyomása (kPa)
V - a CO2 térfogata (dm^3)
Normálállapot esetén T=0°C, és p=101,325 kPa.
4/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kell, de ilyet még nem vettünk és nem tudtam megoldani. Azért köszönöm.
2014. máj. 19. 17:14