Házi dolgozatot kaptunk és nem tudom meg oldani valaki?


Csak a megoldásokat kérném, nagyon fontos! Köszönöm.


1., Keresd meg az alábbi egyenlet értelmezési tartományát!

√x+4=√2x-8


2., Keresd meg az alábbi egyenlet értékkészletét.

|6x-3|+13=0


3., Keresd meg az alábbi egyenletek megoldását. (Ellenőrzés is kell)

a, x+1/6-x-1/4=0 c, (4x+12)(1/5x+2)(-7x+6)=0


4., Old meg az egyenlet rendszert


7x+3y=3 / x+5y=1



2014. máj. 18. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
2014. máj. 18. 22:32
 2/10 anonim válasza:
1. hozzászóló: melyik matek íróprogram segítségével készítetted el ezt ilyen szépre (pl. normális törtvonal)?
2014. máj. 18. 22:51
 3/10 anonim ***** válasza:

OpenOffice.org


[link]

2014. máj. 19. 06:01
 4/10 A kérdező kommentje:

5., Két munkást fogadtam fel a kertem felásására. Az egyik 8 napra vállalta el a munkát, a másik 3 nap végezné el egyedül. Ha együtt dolgoznak, akkor mennyi idő alatt fognak végezni? (Ezt sem értem)



7., Old meg az egyenlet rendszert


7x+3y=3 / x+5y=1



8., Oldja meg az elsőfokú egyenlőtlenségeket!


b, 2x-1/x-3≤0 Még ezeket kérem szépen oldja meg! Nem akartam már este olyan sok feladatot feladni, hogy ne legyek a terhére!

2014. máj. 19. 08:17
 5/10 anonim ***** válasza:

7x+3y=3

x+5y=1 /*-7


7x+3y=3

-7x-35y=-7 / most összeadod a kettőt


-32y = -4

y = 4/32

y = 1/8


most visszarakod az eredetibe


x+5y=1

x + 5*1/8 = 1

x + 5/8 = 1

x = 1+5/8

x = 8/8+5/8

x = 13/8

2014. máj. 19. 12:52
 6/10 anonim ***** válasza:

5. Két munkást fogadtam fel a kertem felásására. Az egyik 8 napra vállalta el a munkát, a másik 3 nap végezné el egyedül. Ha együtt dolgoznak, akkor mennyi idő alatt fognak végezni?


[link]

2014. máj. 19. 13:56
 7/10 anonim ***** válasza:

8. Oldja meg az elsőfokú egyenlőtlenségeket!

b, 2x-1/x-3≤0


[link]

2014. máj. 19. 14:45
 8/10 anonim ***** válasza:

7., Old meg az egyenlet rendszert

7x+3y=3 / x+5y=1


[link]

2014. máj. 19. 14:58
 9/10 anonim válasza:
3. hozzászóló: köszi szépen! :)
2014. máj. 23. 13:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2014. máj. 23. 13:47