Nagyon nem megy a kémia, ez a házi feladat, és nem tudom 1. Elégettünk 20g kalciumot, majd a keletkezett oxidot vízzel reagáltatjuk. Hány g kalcium-hidroxid keletkezik?

2. Hány g kalciummal képes reagálni 3*10a huszonharmadikon db vízmolekula?
2014. máj. 18. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:

2Ca + O2 -> 2CaO

2CaO + H2O -> 2CaOH + O2


m(Ca) = 20g

M(Ca)= 40g/mol

n(Ca)= m/M = 0,5mol


n(Ca) : n(CaO) = 1 : 1

n(CaO) = 0,5mol


n(CaO) : n(CaOH) = 1 : 1

n(CaOH)= 0,5mol

M(CaOH) = 40+16+1= 57g/mol

m(CaOH) = n*M = 0,5*57 = 28,5g


remélem segítettem :D

2014. máj. 18. 19:21
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. máj. 19. 20:56