2. Hány g kalciummal képes reagálni 3*10a huszonharmadikon db vízmolekula?2014. máj. 18. 12:51
1/2 anonim válasza:
2Ca + O2 -> 2CaO
2CaO + H2O -> 2CaOH + O2
m(Ca) = 20g
M(Ca)= 40g/mol
n(Ca)= m/M = 0,5mol
n(Ca) : n(CaO) = 1 : 1
n(CaO) = 0,5mol
n(CaO) : n(CaOH) = 1 : 1
n(CaOH)= 0,5mol
M(CaOH) = 40+16+1= 57g/mol
m(CaOH) = n*M = 0,5*57 = 28,5g
remélem segítettem :D
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. máj. 19. 20:56