1. Adott az ABC korben irt haromszog, amelynek m (A>) =70fok, m (B>) =80fok. Szamitsatok ki a: m (AOC>) -et es (OBC>) -et! Segittek?

2014. máj. 13. 17:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Háromszög belső szögeinek összege 180, emiatt C csúcsnál egy 30 fokos belső szög van


A háromszög beírt körének középpontja a szögfelelzők metszéspontja.


Tehát: AOC=180-70/2-30/2=180-50=130

OBC=80/2=40

2014. máj. 13. 17:32