2014. máj. 13. 17:20
1/1 anonim válasza:
Háromszög belső szögeinek összege 180, emiatt C csúcsnál egy 30 fokos belső szög van
A háromszög beírt körének középpontja a szögfelelzők metszéspontja.
Tehát: AOC=180-70/2-30/2=180-50=130
OBC=80/2=40