10 cm sugarú,60 fokos körcikk súlypontja?


[link]


látom itt egy képlet a középponttól való távolságra, de nem jön ki normális eredmény. Xs=(2*10*sin30)/(3*30)=0,11? nem hiszem, hogy ilyen közel lenne a középponthoz, még ha cm is.



2014. ápr. 30. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:
(2*10*1/2)/(3pi/6)=20/pi=6,3661
2014. máj. 1. 00:05
 2/4 A kérdező kommentje:
szóval radiánban kell körcikknél számolni, aztán csak a végén veszem a pi-t 3,1415...nek? kicsit zavaros ez a szög/radián, pi 180 fok meg 3,14..:/
2014. máj. 1. 03:03
 3/4 anonim ***** válasza:
végig radiánban számolsz.
2014. máj. 1. 14:35
 4/4 A kérdező kommentje:
ott, ahol 20/pi, a pi 3.14 végül is,a radiánt meg csak nem lehet így átírni?
2014. máj. 1. 16:30