Mekkora feszültség mérhető a rúd végpontjai között?

Egy 109, 6 cm hosszúságú vezető rúd 7,3 km/h sebességgel mozog egy 0,9 T indukciójú mágneses térben a tér irányára merőlegesen.

2014. ápr. 29. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:

l=109,6 cm=1,096 m

v=7,3 km/h=7,3/3,6 m/s=2,028 m/s

B=0,9 T=0,9 Vs/m²

---------

U=B·l·v


U=0,9·1,096·2,028


U=2 V

2014. ápr. 29. 17:53
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2014. ápr. 29. 19:48