Ec = El ebből kell magyarázattal levezetni azt , hogy f=1/(2*3.14*gyök(E*C))2014. ápr. 28. 07:57
1/4 anonim válasza:
Biztos, hogy nem csak ennyi van megadva. Ha válaszokat szeretnél, akkor írd le normálisan a kérdést.
2/4 A kérdező kommentje:
Csak enyi van megadva!
2014. ápr. 28. 10:49
3/4 reptoid válasza:
Mondjuk az is sokat segített volna, ha elmondod, melyik témakörnél jártok. Tudod néma gyereknek anyja se érti a szavát.
Szóval te arra vagy kiváncsi, hogy a kondenzátor energiája hogyan alakul át a tekercs energiájává.
E(C)=E(L)
1/2*C*U^2 = 1/2*L*I^2
U=Xc*I -> C * I^2 * Xc^2 = L*I^2
C*1/(4pí^2 * f^2 * C^2) = L
f^2= 1/(4pí^2 * L * C)
f=1/(2pí*sqrt(LC)
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :-):-)
2014. ápr. 28. 12:02