Valaki eltudná magyarázni a fizika házim?

Ec = El ebből kell magyarázattal levezetni azt , hogy f=1/(2*3.14*gyök(E*C))
2014. ápr. 28. 07:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem csak ennyi van megadva. Ha válaszokat szeretnél, akkor írd le normálisan a kérdést.
2014. ápr. 28. 10:33
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak enyi van megadva!
2014. ápr. 28. 10:49
 3/4 reptoid ***** válasza:

Mondjuk az is sokat segített volna, ha elmondod, melyik témakörnél jártok. Tudod néma gyereknek anyja se érti a szavát.


Szóval te arra vagy kiváncsi, hogy a kondenzátor energiája hogyan alakul át a tekercs energiájává.


E(C)=E(L)

1/2*C*U^2 = 1/2*L*I^2

U=Xc*I -> C * I^2 * Xc^2 = L*I^2

C*1/(4pí^2 * f^2 * C^2) = L

f^2= 1/(4pí^2 * L * C)

f=1/(2pí*sqrt(LC)

2014. ápr. 28. 11:24
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :-):-)
2014. ápr. 28. 12:02