k=9*10^9 Nm^2/C^22014. ápr. 26. 19:14
1/6 anonim válasza:
Tudni kellene az elektromos mező irányát. Nem tudjuk, hogy az elektromos erő az m·g gravitációs erőhöz hozzáadódik, kivonódik belőle vagy bonyolultabb a dolog.
2/6 A kérdező kommentje:
sajnos csak ennyi az egész feladat, mindent leírtam :(
2014. máj. 1. 17:50
3/6 anonim válasza:
Az biztos, hogy a gravitációs erő, ami lefelé húzza a testet, sok nagyságrenddel nagyobb, mint az elektromos mező által kifejtett erő. Tehát a test gyakorlatilag 10 m/s^2 gyorsulással fog lefelé mozogni.
G=m*g=92 N
F(elektromos)=Q*E=0,00566 N
4 nagyságrenddel kisebb az elektromos erő, kb. 10ezred része a G-nek. Elhanygolható. Az eredő erő jó közelítéssel 92 N.
4/6 A kérdező kommentje:
akkor 10 vagy 92 lesz a gyorsulása?
2014. máj. 2. 15:25
5/6 anonim válasza:
Jajj, Istenem! Ennyire fogalmad sincs róla?
92 N: newton (kis kezdőbetűvel, mert ez mértékegység és nem személy) erő. Eredő erő.
10 m/s^2 a gyorsulás.
-----------------
Melyik iskolába jársz?
6/6 A kérdező kommentje:
jaj bocsi, dehogyis, rosszul néztem, persze értem, köszi szépen :)
2014. máj. 3. 20:38