Mekkora egy 9,2 kg tömegű és 0,44*10^-5 C töltésű test gyorsulása, ha a 128,7 N/C térerősségű elektromos térben van?

k=9*10^9 Nm^2/C^2

2014. ápr. 26. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudni kellene az elektromos mező irányát. Nem tudjuk, hogy az elektromos erő az m·g gravitációs erőhöz hozzáadódik, kivonódik belőle vagy bonyolultabb a dolog.
2014. ápr. 30. 13:21
 2/6 A kérdező kommentje:
sajnos csak ennyi az egész feladat, mindent leírtam :(
2014. máj. 1. 17:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy a gravitációs erő, ami lefelé húzza a testet, sok nagyságrenddel nagyobb, mint az elektromos mező által kifejtett erő. Tehát a test gyakorlatilag 10 m/s^2 gyorsulással fog lefelé mozogni.


G=m*g=92 N


F(elektromos)=Q*E=0,00566 N


4 nagyságrenddel kisebb az elektromos erő, kb. 10ezred része a G-nek. Elhanygolható. Az eredő erő jó közelítéssel 92 N.

2014. máj. 1. 18:45
 4/6 A kérdező kommentje:
akkor 10 vagy 92 lesz a gyorsulása?
2014. máj. 2. 15:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Jajj, Istenem! Ennyire fogalmad sincs róla?


92 N: newton (kis kezdőbetűvel, mert ez mértékegység és nem személy) erő. Eredő erő.


10 m/s^2 a gyorsulás.


-----------------


Melyik iskolába jársz?

2014. máj. 2. 17:26
 6/6 A kérdező kommentje:
jaj bocsi, dehogyis, rosszul néztem, persze értem, köszi szépen :)
2014. máj. 3. 20:38