Egy paralelogramma két oldalának összege 26 cm az általuk bezárt szög 8718`az e szöggel szemközti átlója 18 cm mekkora a paralelogramma oldalai?2014. ápr. 24. 15:21
2/7 A kérdező kommentje:
Jó arra én is járjöttem de hogy kell felirni?
2014. ápr. 24. 15:41
3/7 anonim válasza:
a^2+b^2-abcosalfa=c^2
a+b=24
alfa, c adott, akkó meg gond egy szál se!
4/7 anonim válasza:
6/7 anonim válasza:
Először: A 3#-as válaszoló nem írt marhaságot, teljesen igaza van.
Másodszor: a 12 és 14 cm csak közelítés, ezt illik jelezni.
7/7 anonim válasza:
1.
a^2+b^2-abcosalfa=c^2
Ez helyes lenne? Nem. Hibás, mert lemaradt egy 2-es.
#6-os hozzászóló: nem sok fogalmad van a matematikáról, ha ezt helyesnek tartod!
Ez a jó: a^2+b^2-2abcosalfa=c^2
2.
A trigonometrában ritkán kapunk pontos értékeket a szögfüggvények miatt. Soha nem jelezzük, hogy csak közelítő érték.
12,04 és 13,96 ilyen szinten "szinte" pontosan 12, illetve 14.
A #6-os hozzászóló két rosszat is írt.