Egy paralelogramma két oldalának összege 26 cm az általuk bezárt szög 8718`az e szöggel szemközti átlója 18 cm mekkora a paralelogramma oldalai?

2014. ápr. 24. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Cosinus tétel.
2014. ápr. 24. 15:32
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó arra én is járjöttem de hogy kell felirni?
2014. ápr. 24. 15:41
 3/7 anonim ***** válasza:

a^2+b^2-abcosalfa=c^2

a+b=24

alfa, c adott, akkó meg gond egy szál se!

2014. ápr. 24. 15:57
 4/7 anonim ***** válasza:

#3-as! Marhaságot írtál.


Íme, a megoldás:


[link]

2014. ápr. 24. 18:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez jobb:


[link]

2014. ápr. 24. 21:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Először: A 3#-as válaszoló nem írt marhaságot, teljesen igaza van.

Másodszor: a 12 és 14 cm csak közelítés, ezt illik jelezni.

2014. ápr. 25. 00:49
 7/7 anonim ***** válasza:

1.

a^2+b^2-abcosalfa=c^2

Ez helyes lenne? Nem. Hibás, mert lemaradt egy 2-es.

#6-os hozzászóló: nem sok fogalmad van a matematikáról, ha ezt helyesnek tartod!

Ez a jó: a^2+b^2-2abcosalfa=c^2


2.

A trigonometrában ritkán kapunk pontos értékeket a szögfüggvények miatt. Soha nem jelezzük, hogy csak közelítő érték.

12,04 és 13,96 ilyen szinten "szinte" pontosan 12, illetve 14.


A #6-os hozzászóló két rosszat is írt.

2014. ápr. 25. 07:08