A feladat:
Egy 50 kg tömegű testet vízszintes talajon 100 N vízszintes erővel kezdünk húzni. Mekkora munkát végzünk 15 s alatt, ha 0,1 a csúszási súrlódási együttható?
Levezetéssel, ha kérhetem.
2014. ápr. 22. 16:32
1/1 anonim válasza:
m=50 kg
F=100 N
t=15 s
μ=0,1
-----
Fs=μ·Fny=μ·m·g=50 N
Fe=F-Fs=50 N
a=Fe/m=1 m/s²
s=a/2·t²=0,5*225=112,5 m
W=F·s=11250 J