Fizika házi segítség? (9. osztály)


A feladat:

Egy 50 kg tömegű testet vízszintes talajon 100 N vízszintes erővel kezdünk húzni. Mekkora munkát végzünk 15 s alatt, ha 0,1 a csúszási súrlódási együttható?

Levezetéssel, ha kérhetem.



2014. ápr. 22. 16:32
 1/1 anonim ***** válasza:

m=50 kg

F=100 N

t=15 s

μ=0,1

-----

Fs=μ·Fny=μ·m·g=50 N


Fe=F-Fs=50 N


a=Fe/m=1 m/s²


s=a/2·t²=0,5*225=112,5 m


W=F·s=11250 J

2014. ápr. 22. 18:01