Egy paralelogramma középpontjának koordinátája

K(2 ; 1), az AB oldal felezőpontja Fab(5;2)és egyik csúcsa

B(6;4)



2014. ápr. 22. 07:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már egyszer kiírtad...


Gondolkozzunk fordítva; ha meglenne az A és a B pont, akkor ki tudnánk számolni az Fab-t. Ugyanez az egyenlet felírható, csak máshol lesz az ismeretlen:


5=(A(x)+6)/2 /*2

10=A(x)+6 /-6

4=A(x), vagyis az A csúcs x koordinátája 4.


2=(A(y)+4)/2 /*2

4=A(y)+4 /-4

0=A(y), vagyis az A csúcs y koordinátája 0.


Ezekből A(4;0) csúcsot kapjuk.


Most jöjjön a C csúcs. Az AC szakasz felezőpontja K, mivel AC a paralelogramma átlója, és a középpont felezi az átlókat. Így:


2=(C(x)+4)/2 /*2

4=C(x)+4 /-4

0=C(x), vagyis a C csúcs x koordinátája 0


1=(C(y)+0)/2 /*2

2=C(y), vagyis C y koordinátája 2


Ezekből C(0;2) koordinátákat kapjuk.


Ezek alapján próbáld meg kiszámolni a D csúcsot az A-K-D átlóból.

2014. ápr. 22. 08:18