Hány cm-rel változik meg a magassága, ha a hőmérséklet 29 Celsius fok lesz? (A hosszváltozás előjeles mennyiség! )

Az Eiffel-torony 25 Celsius fokon 300 m magas. A vas lineáris hőtágulási együtthatója 1,17*10^-5 1/Celsius-fok

2014. ápr. 18. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:

ΔT = T₂-T₁ = 29°C-25°C = +4°C = +4 K

lₒ = 300 m = 30000 cm

α = 1,17·10^-5 1/K

---------

Δl=?


Δl = α·lₒ·ΔT


Δl = 1,17·10^(-5) 1/K·30000 cm·(+4 K)


Δl = +1,404 cm

2014. ápr. 18. 13:14
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. ápr. 18. 14:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2014. ápr. 18. 17:57