Az Eiffel-torony 25 Celsius fokon 300 m magas. A vas lineáris hőtágulási együtthatója 1,17*10^-5 1/Celsius-fok2014. ápr. 18. 12:22
1/3 anonim válasza:
ΔT = T₂-T₁ = 29°C-25°C = +4°C = +4 K
lₒ = 300 m = 30000 cm
α = 1,17·10^-5 1/K
---------
Δl=?
Δl = α·lₒ·ΔT
Δl = 1,17·10^(-5) 1/K·30000 cm·(+4 K)
Δl = +1,404 cm
2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. ápr. 18. 14:32