Mekkora a folyadék-levegő határfelület felületi feszültsége?

Egy 24,2 mm átmérőjű gyűrűt 11,5 mN erővel tudunk leszakítani egy folyadék felszínéről.

2014. ápr. 15. 21:26
 1/2 bongolo ***** válasza:

A γ felületi feszültség ezt jelenti:

Ha ℓ hosszúságon akarjuk emelni a folyadék felületét, ahhoz F = ℓ·γ erő kell.


d = 24,2 mm = 0,0242 m

F = 11,5 mN = 0,0115 N


A gyűrű kerülete 2rπ = d·π, de a felemelkedő vízfelszínnek két oldala van, ezért a víz határának hossza 2dπ

F = 2dπ·γ

γ = F/(2dπ)

2014. ápr. 15. 22:41
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. ápr. 16. 20:39