Egy 24,2 mm átmérőjű gyűrűt 11,5 mN erővel tudunk leszakítani egy folyadék felszínéről.2014. ápr. 15. 21:26
1/2 bongolo válasza:
A γ felületi feszültség ezt jelenti:
Ha ℓ hosszúságon akarjuk emelni a folyadék felületét, ahhoz F = ℓ·γ erő kell.
d = 24,2 mm = 0,0242 m
F = 11,5 mN = 0,0115 N
A gyűrű kerülete 2rπ = d·π, de a felemelkedő vízfelszínnek két oldala van, ezért a víz határának hossza 2dπ
F = 2dπ·γ
γ = F/(2dπ)
2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. ápr. 16. 20:39