A feladat a következő:
Egy háromszög két csúcsának koordinátái: (-4; -3) és (5;12)
A súlypont S(2;-2). Számítsuk ki a háromszög hiányzó csúcsának koordinátáit.
Na most mivel és sík hülye vagyok ehhez kellene egy kis segítség. Köszönöm előre is.
2014. ápr. 13. 20:41
1/6 anonim válasza:
A súlypont koordinátái a csúcsok koordinátájának számtani közepe, más néven átlaga, például:
Legyen a háromszög három csúcsa (0;0), (1;3), (5;6), ekkor a súlypont
x koordinátája: (0+1+5)/3=6/3=2
y koordinátája: (0+3+6)/3=9/3=3, vagyis S(2;3) lesz a súlypont koordinátája.
A feladatban (-4;-3), (5;12) (x;y) a csúcsok koordinátái, a fenti képlet itt is felírható:
(-4+5+x)/3=2
(5+12+y)/3=-2
Egyenleteket kell megoldani.
3/6 anonim válasza:
VálaszVálaszoló, ez neked hogy jött ki?
4/6 VálaszVálaszoló válasza:
be voltam rúgva :) bocsi
5/6 VálaszVálaszoló válasza:
(7;-23)
De nem biztos mert fejben csináltam :)