Vektorgeometriában aki valamennyire otthon van segítene nekem?


A feladat a következő:

Egy háromszög két csúcsának koordinátái: (-4; -3) és (5;12)

A súlypont S(2;-2). Számítsuk ki a háromszög hiányzó csúcsának koordinátáit.

Na most mivel és sík hülye vagyok ehhez kellene egy kis segítség. Köszönöm előre is.



2014. ápr. 13. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:

A súlypont koordinátái a csúcsok koordinátájának számtani közepe, más néven átlaga, például:


Legyen a háromszög három csúcsa (0;0), (1;3), (5;6), ekkor a súlypont


x koordinátája: (0+1+5)/3=6/3=2

y koordinátája: (0+3+6)/3=9/3=3, vagyis S(2;3) lesz a súlypont koordinátája.


A feladatban (-4;-3), (5;12) (x;y) a csúcsok koordinátái, a fenti képlet itt is felírható:


(-4+5+x)/3=2


(5+12+y)/3=-2


Egyenleteket kell megoldani.

2014. ápr. 13. 20:45
 2/6 VálaszVálaszoló válasza:
(6;-11)
2014. ápr. 13. 21:38
 3/6 anonim ***** válasza:
VálaszVálaszoló, ez neked hogy jött ki?
2014. ápr. 13. 23:49
 4/6 VálaszVálaszoló válasza:
be voltam rúgva :) bocsi
2014. ápr. 14. 18:40
 5/6 VálaszVálaszoló válasza:

(7;-23)

De nem biztos mert fejben csináltam :)

2014. ápr. 14. 18:42
 6/6 VálaszVálaszoló válasza:
(5;-23)
2014. ápr. 14. 18:43