Egyenletben kellene felírnom. Viszont ebben elakadtam. Ötlet, hogy hogyan állhatnék neki?2014. ápr. 9. 21:48
1/3 anonim válasza:
Legyen a szekrényen x könyv, ekkor a könyvállványon x+65 könyv van, így összesen x+x+65=2x+65 darab könyvünk van. Osszuk el 2 egyenlő részre, ekkor mindkét helyen x+32,5 könyv van, ami nem lehet, így legyen az állványon x+32, a szekrényen x+33, ezzel már 33 könyvet pakoltunk át. Még 7-et átpakolva x+25 és x+40 könyv lesz, vagyis a másikon 15-tel több.
Tehát 33+7=40 könyvet kell átraknunk.
2/3 Kései Sirató válasza:
HA 65-öt tennék át, akkor lenne mind2 helyen ugyanannyi.
65 + 15 =80
Megoldás:80
3/3 anonim válasza:
Cáfolnám; legyen az állványon 65 könyv, a szekrényen 0. Ha átteszünk 65 könyvet, akkor az állványon 0 könyv lesz, a szekrényen 65, ezek még véletlenül se egyenlőek.