A könyvállványon 65-tel több könyv volt, mint a szekrényben. Hány könyvet kell áttennünk az állványróé a szekrénybe, ha azt akarjuk, hogy a szekrényben 15-tel több könyv legyen mint az állványon?

Egyenletben kellene felírnom. Viszont ebben elakadtam. Ötlet, hogy hogyan állhatnék neki?
2014. ápr. 9. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Legyen a szekrényen x könyv, ekkor a könyvállványon x+65 könyv van, így összesen x+x+65=2x+65 darab könyvünk van. Osszuk el 2 egyenlő részre, ekkor mindkét helyen x+32,5 könyv van, ami nem lehet, így legyen az állványon x+32, a szekrényen x+33, ezzel már 33 könyvet pakoltunk át. Még 7-et átpakolva x+25 és x+40 könyv lesz, vagyis a másikon 15-tel több.


Tehát 33+7=40 könyvet kell átraknunk.

2014. ápr. 9. 22:14
 2/3 Kései Sirató ***** válasza:

HA 65-öt tennék át, akkor lenne mind2 helyen ugyanannyi.

65 + 15 =80


Megoldás:80

2014. ápr. 11. 08:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Cáfolnám; legyen az állványon 65 könyv, a szekrényen 0. Ha átteszünk 65 könyvet, akkor az állványon 0 könyv lesz, a szekrényen 65, ezek még véletlenül se egyenlőek.
2014. ápr. 11. 11:14